If you can't see this mail properly, please click here to see it on the web

 

 עברית | العربية | English   
                                                    ניוזלטר נובמבר 2019  

דבר המנכ"לית
"השחף המגביה עוף, הוא זה המרחיק ראות" (ריצ'ארד באך)

בפתיחת הניוזלטר לרבעון השלישי 2019, רגע לפני סיכום שנה וחגיגות ה- 20 ליסוד העמותה החלוצה, אנו גאות לפרוס בפניכם את פני העמותה במגוון דרכי פעולה למען עצמאותן של נשים. פעילות חוצה תרבויות, שפות, יישובים וגילאים המייצרת שינוי אמיתי בחייהן של נשים, ע"י עידוד יזמות עסקית ומתן כלים אישיים ומקצועיים שתוצאתם היא עצמאות כלכלית.  שינוי זה משפר את מצבן הכלכלי, ערכן העצמי וההכרה שלהן ושל החברה, ביכולות ובכישורים שלהן, בכל תחום.

במסענו להרחיק ראות ובמסגרת הרחבת פעילותנו, הוקמה הוועדה המייעצת (Advisory Board) חברות וחברים ממגוון תחומי ידע ועשייה, המלווים אותנו בפרספקטיבה דינאמית בדרך להתחדשות וחדשנות. הם כמובן שגרירינו הטובים ביותר!
חנה רדו - יזמית חברתית, ד"ר סמי בהט – מומחה לעסקים חברתיים, ליאור רשף – מומחה חברה וממשל, מתי רם – יזם ואיש עסקים, רות וסרמן לנדה – מרצה ודיפלומטית, מומחית למזרח התיכון.

תודה למלווים אותנו בעשייה החברתית החשובה. הרוח הגבית הדוחפת אותנו להמשיך ליצור מרחבי השפעה למען ועם הנשים. 

שלכם,
אורלי קלימשטיין
מנכ"לית העמותה להעצמה כלכלית לנשים (ע"ר)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"כמה מילים עלי..." הכרות עם חברות ההנהלה

שרון ברוך – חברת וועד מנהל

שמי שרון, כמעט בת חמישים, נשואה ואמא לשתי בנות: יובל חיילת בת 20 ואורן תלמידה בת 13.5. 

במשך 27 שנה שירתתי בצה"ל במגוון רחב של תפקידים העוסקים בטיפול, ליווי ותמיכה בחייל ובחיילת. התפיסה שליוותה אותי לאורך כל השירות הצבאי היא, כי חובתי כמפקדת לדאוג לסביבה בטוחה, מכבדת ותומכת עבור החיילות והחיילים על מנת לאפשר להם לבצע את המשימה הצבאית.

פרשתי מהצבא בדרגת סא״ל וכיום אני מנהלת משאבי אנוש בחברת אלישרא השייכת לקבוצת אלביט.

בחרתי להתנדב בעמותה ראשית, כי אני חושבת שכל אחד צריך לתרום לאחר ולסביבה כפי יכולתו. הסיבה השנייה, היא האמונה שנשים  עצמאיות כלכלית בטוחות יותר בעצמן, חזקות ומשמעותיות יותר למשפחתן ולסביבה הקרובה. הן מחזקות ומכפילות כוח בחברה הישראלית !


 

גולת הכותרת של הרבעון האחרון היא ללא ספק המרתון השיווקי לבעלות עסקים
The Art of  Story Telling שהתקיים בספטמבר בבית הבנק הבינלאומי בתל אביב בהצלחה רבה.

שיתוף פעולה  פורה ומתמשך עם הבנק הבינלאומי ו"מתן-משקיעים בקהילה" תרם למספר שיא של בעלות עסקים שהשתתפו בכנס ולצדן הגיעו גם אורחים מהבנק, 


פתחה את הכנס  יו"רית הבנק- גב' אירית איזקסון שדבריה בפתיחה היו מעוררי השראה. תכנית הכנס כללה מרצות ומנחות מהשורה הראשונה, היזמת העסקית- חברתית חנה רדו והמומחית לסיפור סיפורים חמוטל גורי ולצדן מנחות הסדנאות נטע נדב, נעה אפשטיין  ורונית טימסית שהעבירו סדנאות מעולות למתן כלים כיצד לספר את הסיפור העסקי שלי מדויק ונכון. 


מטרת היום הייתה לתת כלים מעשיים לבניית סיפור מעורר השראה, שגורם למעורבות רגשית, נחרט בזיכרון ומצעיד את העסקים קדימה - שהרי סיפור טוב לא עוזב אותנו בשום שלב!


קבוצת KURATE (הגאווה שלי)  לנשים יוצאות אתיופיה

מיזם ייחודי צבעוניומרתק במיוחד, יצא לדרך יחד עם  קבוצת רוקמות חיפאיות, יוצאות אתיופיה בשם KURATE מ"שותפות חיפה-בוסטון" ועיריית חיפה, אשר בחודשים האחרונים "רקמו" אביזרים ותכשיטים מרהיבים, שעוצבו ומותגו, בסיוע העמותה, ע"י מעצבת בוגרת העמותה, ג'נין גולברט, ו"טסו" למכירה בכנס מפואר שהתקיים באוקטובר בבוסטון, לציון 30 שנה לשותפות. השאיפה בהמשך תיהיה ללוות ולהכשיר את נשות קבוצת KURATE להקמת עסק חברתי מצליח, ע"י מנחת העמותה העסקית אריאלה דיוקמן. רוב תודות לכל מי שתרמו להצלחת הפיילוט.

 

  

 

 
 
 

יום עיון "נשים בעולם העבודה" כפר מנדא


ביום העיון המוצלח בנושא "נשים בעולם העבודה" השתתפו כ-80 נשים מכפר מנדא, אשר קיבלו מידע חשוב אודות אפיקי התעסוקה העתידניים, לצד כלים מגוונים ליצירת תדמית חיצונית עסקית, אשר תקדם אותן מקצועית.


במסגרת שיתוף הפעולה בין המועצה המקומית כפר מנדא, המשרד לשוויון חברתי והעמותה להעצמה כלכלית לנשים , פתחה את יום העיון מנחת העמותה רו"ח פיירוז בכריה-יאסין, בנושא "עולם העבודה העתידי" והשתלבות הנשים בתוכו. ולאחריה, מנחת העמותה, הסטייליסטית סברין חסון-טאפש, הרצתה בנושא "יצירת תדמית מקצועית ואפקטיבית".

 

 
יום עיון "נשים בעולם העבודה" בכפר מנדא

חינוך פיננסי

במהלך חודש ספטמבר נפתחו במקביל שני קורסי "חינוך פיננסי". הראשון בעיר ראשון לציון לבעלות עסקים בוגרות העמותה, והקורס השני בת"א-יפו בשת"פ עם עמותת "ערוס אלבחר" ובנק מרכנתיל, לדוברות ערבית. המנחה בשתי התכניות היא המנחה הוותיקה סוהיר זעאתרה, מומחית לייעוץ פיננסי, שסוחפת ומדגישה את החשיבות של עצמאות בכל תחומי החיים ובפרט בתחום הפיננסי.

  


סיום תכנית "עסק משלך" השביעית בראשל"צ  כמיטב המסורת סיום חגיגי ועשיר במיוחד, עם דוכני בוגרות מרהיבים התקיים ב3.6 בהובלת תכלת גונר צרפתי וצוות המנחות דניה גלילי ורונית טימסית. באירוע השתתפו 18 בעלות עסקים חדשים בתחומים מגוונים.


 


ובאותו הקיץ הסתיימה גם תכנית "עסק משלך" באופקים ו-13 בעלות עסקים חדשות הצטרפו למעגל בעלות העסקים ההולך ומתרחב בעיר אופקים ובדרום בכלל. התכנית בהנחיית צוות המנחות אתי בלו ועירית ברבי הופעלה בשיתוף קרן "פעמי תקווה" ומרכז צעירים באופקים.


תמונה קבוצתית: "עסק משלך" טורעאן

 

ב- 10.10 הגיעה לסיומה  גם תכנית "עסק משלך" טורעאן בטקס מכובד וחגיגי, לכבודן של 12 הבוגרות ה"טריות" של העמותה, שיצאו לדרכן העצמאית. שיתוף הפעולה בין העמותההמועצה המקומית טורעאן, קרן העזבונות והבנק הבינלאומי אפשרו את פתיחתה ב 2.2019 ואת הצלחתה.

רוב העסקים מאופיינים כעסקים משפחתיים, והנשים - כיזמיות הלוקחות אחריות על פתיחתם וניהולם. בהצלחה רבה לבוגרות ואנו נמשיך לעמוד לצדן בעולם העסקים. 

 לקראת סוף השנה צפויות להסתיים גם תכניות "עסק משלך" בשכונת בית וגן בירושלים בשותפות עם מט"י ירושלים ועם הרשות העירונית לתעסוקה  וברמת גן בה התכנית בשיתוף חה"מ חיה מנע מחזיקת תיק קידום עסקים ותיק מעמד האישה ושיוויון מגדרימשרד יועצת מעמד האישה ומעוף ר"ג.
אאאא

ובמקביל, הכנות קדחתניות גם לקראת סיום פעילות לשנת 2019  של פורום בעלות עסקים בוגרות "עסק משלך" בבאר שבע בשת"פ עם המעוף וביוזמת משפחת דוידוביץ.

 


בתום תקופת החגים, אנו מתכוננות לפתיחת שתי  תכניות ייחודיות:


תכנית "עסק משלך ב -אור הגנוז" לנשים  מיישובי מרום הגליל, בשת"פ עם מרכז עוצמה מרום גליל, מעוף ראש פינה ומזכירות היישוב אור הגנוז.
תכנית "עסק משלך – עפולה", המיועדת לנשים יוצאות אתיופיה, בשת"פ עם עיריית עפולה ובתמיכת קרן ביידר.

ההיערכות בעיצומה גם לקראת פתיחת תכניות "עסק משלך" בערים ראשון לציון ובית שמש  כחלק משותפות רבת שנים של העמותה להעצמה כלכלית לנשים עם עיריות אלו .

למילוי טופס הרישום לתכנית "עסק משלךלחצי כאן

מוזמנות ומוזמנים להפנות נשים שחולמות לפתוח עסק משלהן להגשת מועמדות להשתתפות בתוכניות ההכשרה "עסק משלך". 

  

ביקור קבוצת נשים פעילות במוסדות ממשל שונים בשנגחאי סין מטעם עיריית חיפה התקיים בחודש ספטמבר בעמותה. הקבוצה פגשה את נציגות העמותה על מנת ללמוד על התוכניות ושיתפו בתוכניות דומות בסין. מהפגישה עלה שנשים מתמודדות עם נושאים דומים בשתי המדינות והפער בין מעמדן והאפשרויות הפתוחות בפניהן בערים לעומת הישובים והכפרים בפריפריה גדול מאוד, לכן הקבוצה ביקשה ללמוד בעיקר על עבודתה של העמותה עם נשים מהפריפריה בישראל. 

ביקור קבוצה מפדרציית סנט לואיס התומכת בתוכנית "עסק משלך" שנים רבות התקיים בחודש אוקטובר. בביקור השתתפו הנציגים בסדנת ויטראג' שהונחתה ע"י נעמי הרשקוביץ' בוגרת העמותה בעלת סטודיו לויטראז' "קסם הזכוכית" בעיר התחתית בחיפה. האורחים שמעו על פעילות העמותה והכינו עבודות זכוכית מרהיבות. היא התקיימה ב"האבטיפוס" – האב ליזמות חברתית של עיריית חיפה.


סדנת ויטראז' לנציגות פדרציית סנט לואיס 

          

ביקור נציגות הממשל בשנגחאי בסטודיו של נעמי הרשקוביץ'

   


אאאסיון וינרב, RESET בעד למסך, מצפה אבירים

שמי סיון וינרב, בת 31, מתגוררת במצפה אבירים עם בן זוגי, בננו  דור ובתי, מאיה.
בעלת עסק : RESET מבעד למסך סדנאות לשימוש מודע במסכים.

בעזרתם של שני קורסים, תכנית "יוזמות  עסק משלך" גליל מערבי 2018 של "העמותה להעצמה כלכלית לנשים", וקורס הנחיית קבוצות, בהם רכשתי את כל הכלים הנחוצים לי להקמת העסק שלי : "סדנאות לשימוש מודע במסכים".


 

 

 

כל זאת מתוך אמונה עמוקה שיש ללמוד כיצד לנווט נכון בעולם הטכנולוגי בו אנו חיים, ולהציב גבולות לשימוש בטכנולוגיה.

בסדנאות שאני מעבירה, אנו מקיימים שיח סביב נושאים שעולים ביום יום שלנו, עקב שימוש במסכים, הן בדברים המבורכים שהטכנולוגיה מזמנת לנו, והן בפחות טובים, כגון השפעות על מערכות יחסים בין בני זוג, אל מול הילדים, עם חברים וחוסר פנאי עקב שימוש מופרז ולא מודע מול המסכים.

אני מציעה הזדמנות חוויתית להעלאת המודעות בשימוש בטכנולוגיה הדיגיטלית, תוך רכישת כלים יישומיים שעוזרים לכך. זהו תהליך העצמה אישי וחשוב, בו אנו לוקחים את השליטה חזרה לידיינו ! 

 

  

אורלי חבקין

הייתי בת 26 כשנכנסתי בפעם הראשונה למשרדים של "התנועה לשחרור האישה" בת"א, כי היה לי ברור שמה שאני רוצה לעשות בחיי הוא להעצים נשים. למה ברור? כי גדלתי אצל אמא פמיניסטית וממנה שמעתי על הציפייה מנשים להיות גם עובדות מעולות בשכר נמוך, גם אימהות מצטיינות, גם רעיות למופת, גם אחראיות, ללא תשלום או זכויות כלשהן, על עבודות הבית ... ידעתי שאני רוצה לפעול לשינוי המציאות הזאת אבל לא כל כך ידעתי איך.

ואז, לפני כ-20 שנה ,שמעתי שקבוצה של פעילות פמיניסטיות הקימה את "העמותה להעצמה כלכלית לנשים", על מנת להכשיר נשים לתרגם יידע, יכולות, או מיומנויות שיש להן לפרנסה, באמצעות הקמת עסק עצמאי.

"יש!!", חשבתי לעצמי, "זאת הדרך הנכונה לעצמאות כלכלית" והצטרפתי לצוות העמותה.

 מאז אני מנחה להעצמה בעשרות תכניות "עסק משלך" של העמותה. מאות נשים עוברות אצלי תהליך במהלכו הן מחזקות את האמון שלהן בעצמן, ביכולות ובערך שלהן, מסכימות להרגיש שמגיע להן להרוויח כסף, גם הרבה, ולומדות איך לעשות את זה נכון.
בואו לצפות בסרטון העמותה ttttttt     
 

 

 סיון ספיר -סטודיו לצילום 

צלמת מקצועית

מומחית לצילומי משפחה, הריון, ילדים, סמאש קייק ועוד


 טל': 054-299-7255‏ 

 ראשון לציון


                                                 

 העמותה להעצמה כלכלית לנשים, רח' יפו 119, ת.ד. 9148 חיפה 3109101 | טל' 04-8524941 | eew@womensown.org.il


לא כן האם דיוור זה מעניין אותך?
דואר זה נשלח אליך מהעמותה להעצמה כלכלית לנשים,
במידה ואינך מעוניין לקבל דיוור מהעמותה להעצמה כלכלית לנשים לחץ כאן